Tarihçe
Misyon, Vizyon, Değerler
Politikalar
Kilometre Taşları
Broşürler
Grup Şirketleri
İnsan Kaynaklari
BORUSAN LOJİSTİK

Borusan Lojistik 44 yıldır “entegre lojistik hizmet sağlayıcı” olarak sektör lideri. 2012 yılında sektörün ilk 10 oyuncusundan biri olan Balnak’ın satın alınmasının ardından bugün istihdam sağladığımız 3500 kişi ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Borusan Lojistik olarak sunduğumuz hizmetler 4 ana başlıkta toplanıyor:
Türkiye Lojistik hizmetleri, Proje Lojistiği hizmetleri, Uluslararası Taşımacılık hizmetleri ve Liman İşletmeciliği hizmetleri.

Türkiye Lojistik Hizmetleri

Türkiye Lojistik hizmetleri kapsamında; komple, parsiyel ve özel, milk run, depolama ve üretim lojistiği, tedarik zinciri çözümleri ve araç lojistiği hizmetlerimiz bulunuyor. Tedarik zincirinin her halkasında müşterilerimizin talep ve ihtiyacına en uygun çözümleri geliştirip, gerçekleştirdiğimiz operasyonlarda müşteri ihtiyacına özel çözümler sunuyoruz.

Proje Lojistiği Hizmetleri

Borusan Lojistik olarak taşınması hassasiyet, uzmanlık, tecrübe, ağır ve özel taşımacılık ekipmanları gibi donanımlar gerektiren gabari dışı yükler için lojistik hizmeti sunuyoruz. Proje Lojistiği hizmetleri kapmasında; gemi organizasyonu, proje danışmanlığı, ağır taşımacılık ve gemi yükleme, tahliye, liman sahası operasyonları, depolama, kapıdan kapıya taşıma, saha indirme ve stoklama hizmetleri ile sahada kurulum ve gümrükleme hizmetleri veriyoruz.

Proje süreçlerindeki tüm olası riskleri üstlenerek, ölçek ekonomisi yaratan satın alma gücü ve ağır taşımacılık ekipmanlarıyla maliyetleri en alt seviyede tutuyoruz. Geniş hizmet yelpazemizle gerçekleştirdiğimiz fark yaratan entegre çözümler ve uluslararası deneyimimiz ile müşterilerimize rekabet avantajı sağlıyoruz.

Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri

Borusan Lojistik olarak uluslararası taşımacılık alanında karayolu taşımacılığı, konteyner taşımacılığı, havayolu taşımacılığı, demiryolu ve multimodal taşımacılığı operasyonları gerçekleştiriyoruz.

Modern yönetim tekniklerini etkin olarak kullanıp, müşterilerimiz ile birlikte geliştirdiğimiz sürekli iyileştirmeler ve fark yaratan uygulamalarla onlara rekabet avantajı kazandırıyor ve süreçlerine değer katıyoruz.

Liman İşletmeciliği Hizmetleri

Geçmişten bugüne Borusan Lojistik olarak tedarik zincirine stratejik değer katma misyonu ile hareket ediyoruz. Bu kapsamda Gemlik’te, stratejik bir konuma sahip Bonusan Limanı Yeşil Eko Limanımızda yaptığımız yatırımlar ve konusunda uzman, deneyimli kadromuzla dünya standartlarında hizmet veriyoruz. Konteyner, genel kargo, proje kargo, RO-RO, PCC, liman ve terminal hizmetleri veren limanımız, bugün 5.000.000 ton genel kargo, 400.000 TEU konteyner ve 350.000 adet araç elleçleme kapasitesine sahip. Bunun yanı sıra 13.000 TEU kapasiteli dev konteyner gemilerine de hizmet verebilen limanımızın, 1.600 m yanaşma yeri ve 465.000 m2 gümrüklü/gümrüksüz terminal sahası bulunuyor. Mevcut 560 metrelik lineer rıhtım uzunluğu ve 14.5 m su derinliğiyle limanımızda 20 sıra konteyner taşıyabilen gemiler elleçleniyor.

Bor Gümrük

Bor Gümrük ile stratejik iş ortaklığımızı sürdürüyor, bu sayede oluşan sinerjiyle gümrük hizmetlerinde de fark yaratıyoruz.

İnovasyon ve Ar-Ge

2011 yılından beri Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarımıza verdiğimiz önemi daha da artırarak “Yerinde Ar-Ge” belgesi alan ilk lojistik şirketlerinden biri olduk. Avrupa’da Ar-Ge sahibi lojistik şirketlerinin oluşturduğu ALICE teknoloji platformuna da üye olarak, son 4 dönemde 2 inovatif şirketimizi hayata geçirdik.

Dijitalleşme

Yeni ve akıllı dünyanın öncü ve lider şirketlerinden biri olarak geliştirmekte olduğumuz ileri teknolojileri uygulayarak, yenilikçi ve rekabetçi hizmetlere sahip olan, dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 süreçleri ile inovatif iş modelleri oluşturarak küresel oyuncu olma misyonumuzu sürdürmeye devam ediyoruz.

Bilgi Toplumu Hizmetleri | Arkadaşıma Gönder | Site Haritası | İletişim
tasarım ve programlama digital graphics