Toplum

Politikamız ve değerlerimiz doğrultusunda toplumsal sosyal sorumlulukla ilgili olarak öncelikli çocuk olmak üzere eğitim, sağlık, engelliler, çevre koruma, doğal kaynakların tüketimi ve hayvan hakları konularına odaklanmakla beraber, Borusan Grubu'nun ortak anlayışı doğrultusunda ve grup sinerjisi dahilinde kültür ve sanatı da destekliyoruz.

Ağaç Dikimi

Kültürel değerler ve çevre konusunda faaliyet gösteren Türkiye'nin önemli STK'larından ÇEKÜL ile birlikte yürüttüğümüz projemiz kapsamında İzmir Ödemiş Borusan Lojistik 7 Ağaç Ormanı’mıza 2018 yılına kadar 670.000 ağaç diktik.

Ağaç

ground-1ground-2

Yeşil/Eko Liman

Borusan Limanı'nda gerçekleştirilen operasyonlar deniz suyuna ve deniz altı yaşamına zarar vermeyecek şekilde yürütülmekte olup; yapılan ölçümler Gemlik genel deniz temizliği ile aynı seviyede olduğunu göstermektedir. Bugün limanımızda 11 farklı balık türü yaşamaktadır.

 

 

 

 

 

 

fish-1fish-2fish-3

cevre

 
Önceliğimiz Çevre

Hızlı Card sistemimiz ile 10 numara yağ kullanımına izin vermeyerek yılda 33.294 ton CO2 salınımının, Kanat adaptörümüzü kullanarak yaklaşık 15.000 m2 alanda ağaç kesilmesinin önüne geçiyoruz.