Haberler

Ereğli Çilek Festivali 10 Yaşında

Ana teması '' SEVGİ, BARIŞ, DOSTLUK'' olan Karadeniz Ereğli Çilek Festivali'nin10.yıl kutlamaları ulusal ve ve uluslararası platformda büyük yankı uyandırdı. Şenliklere yurt içi ve yurt dışından katılan ünlü sanatçılar nedeniyle Karadeniz Ereğli çevre il ve ilçelerin akınına uğradı.Tüm otel ve misafirhanelerin dolu olması nedeniyle 400 yataklı yolcu gemisi festival süresince misafirleri ağırladı. 

Festival etkinliklerine katılan grup ve sanatçılara bakıldığında katılımın neden fazla olduğu net bir şekilde görülüyor. Anadolu Ateşi, Oğuz Yılmaz, Yaşar, Seda Sayan, Özcan Deniz ve Asmalı Konak dizisinin sanatçıları en popüler olanları ve ayrıca yerel sanatçı ve folklör ekiplerinin gösterileri, Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya, Macaristan ve Gürcistan Halk Dansları Toplulukları'nın gösterileri beğeni ve ilgiyle izlendi. 

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'nun Cehennem Ağzı Mağarası'nda verdiği konser ise uzun yıllar unutulmayacak kadar muhteşemdi. Her sene olduğu gibi bu senede Borusan grubu olarak etkinlere ana sponsor olarak destek olduk.