Haberler

"Aşkın Ateşi" Borusan Müzik Evi'nde Yandı.

İstiklal Caddesi’nde restore edilen tarihi binasıyla kültür sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan Borusan Müzik Evi renkli ve sıra dışı bir kutlama ile açıldı. “Aşk Ateştir” temalı gecede, Mercan Dede’nin, Borusan Yaylı Çalgılar Dörtlüsü ve semazenler eşliğindeki konserleri ve ünlü ressam Carlito Dalceggio’nun canlı resim performansı unutulmaz izler bıraktı. 

Borusan’ın toplum kültür ve sanat hayatına katma değer yaratma hedefi kapsamında kurduğu Borusan Müzik Evi’nin açılışı, sıra dışı performanslara sahne olan renkli etkinliklerle kutlandı. Mekanın çok fonksiyonlu yapısı; partinin, binanın tüm katlarına yayılan farklı performanslarla sıra dışı ve eğlenceli etkinliklere sahne olmasını sağladı. 

Dünyaca ünlü müzisyen Mercan Dede; semazenlerin eşlik ettiği ‘Tribe’ ve ‘Mercan Dede Borusan Quartet’ konserleri ile dinleyenleri büyüledi. Müziğin yanı sıra; Cirque du Soleil partilerinin yaratıcısı ünlü ressam Carlito Dalceggio’nun ‘Aşk Ateştir’ temasını yansıttığı canlı resim performansı, Borusan Müzik Evi’nin Beyoğlu’ndaki tarihi binasını festival alanına çevirdi. Gittiği dünya kentlerinin ruhunu tuvaline aktaran Dalceggio, İstanbul’un ruhunu da Borusan Müzik Evi’ndeki resimleriyle yansıttı. 

Borusan Müzik Evi; klasik müzikten caza, modern danstan tiyatroya, çağdaş sanattan atölye çalışmalarına kadar birçok kültür sanat etkinliğine, İstiklal Caddesi’ndeki 135 yıllık tarihi binasıyla ev sahipliği yapacak.
 

p